Okulumuz

Her çocuk tektir ve işlenmesi gereken bir cevherdir”

Canım Yavrum Anaokulu olarak 2000 yılından itibaren çocuklarımızın hayatlarındaki önemimizin farkındayız.Biz her çocuğun farklı bir birey olduğuna inanıyoruz.Çocuklarımızın sosyal,duygusal,zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarına duyarlıyız.

Biz çocuklarımıza sadece öğrenmeyi değil,öğrenmeyi sevmeye cesaretlendiriyoruz.Öğrenmeyi bir süreç olarak alan ve çocukların başarılı deneyimlerden zevk alabilmelerine yardım eden,gelişmelerine uygun programlar hazırlıyoruz.

Çocuklar oyunda,öğrenmeyi öğrenir,kendini tanır;yaşamın gereksinmelerini kavrar,kendine güvenmeyi başarır.Bu noktadan hareketle eğitim programımızda temel etkinlik olarak oyun kullanılmaktadır.Çocuğun güven duygusu ve olumlu benlik algısı kazanması temel alınmaktadır.

Dünya da erken çocukluk eğitiminde güncel ve yaygın olarak kullanılan yaklaşımların sentezinden oluşan bir  eğitim programının uygulandığı sevgi dolu,güvenli ,huzurlu, aile ortamının sıcaklığını hatırlatan bir ortam hazırlayan ve  anne olmanın verdiği sevgi, duyarlılık  ve hassasiyet ile çocuklarla ilgili her konuda en iyi olanı seçen ve çocuklarların gelişimi ve eğitim ortamları  ile ilgili kararları bu alanda uzman  danışmanları ile birlikte  alan  ve uygulayan , eğitime  ve çocuğa yatırım yapmayı ilke edinmiş kurucuları ile çocukların gelişimleri ve eğitimleri ile ilgili her detay yakından takip edilmekte ve gerekli imkanlar sağlanmaktadır.

Canım Yavrum Anaokulu olarak çocuklarımızın fiziksel sağlığı kadar psikolojik sağlıklarına da önem veriyoruz.Okul danışmanımız her hafta bireysel ve grup çalışmaları yapıp her öğrencimiz için takip dosyaları tutmaktadır.Ayrıca randevu sistemiyle velilerimize rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Okulumuzda çocuklarımızın sağlığı her kavramın üstündedir.Okulumuzda kullanılan  hijyenik malzemeler ve hijyen süresini uzatacak,sağlığa zararsız özel dezenfektanlar kullanılmaktadır.Çocuklarımızın büyüme ve gelişme dönemi olan okul çağlarında başarılı bir eğitim hayatı için,tüm çocuklarımızın sağlıklı olmaları ön koşuldur.Kurum hekimimiz tarafından her hafta tüm çocuklarımız sağlık taramasından geçirilir ve her öğrenci için sağlık tarama dosyaları oluşturulur.

Canım Yavrum Anaokulunda çocuklarımız kendi mutfağımızda hazırlanan doğal,sağlıklı ve lezzetli yemeklerle doğru ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanırlar.Yemek listesi beslenme uzmanı tarafından hazırlanıp aylık bültenler olarak velilerimize iletilir.

Okulumuz Bornova da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Öğrencilerimizin okula ulaşımları veli tarafından yapılabileceği gibi kurumumuzun servis aracı ile servis öğretmeni eşliğinde de  güven içerisinde sağlanabilmektedir.

Çocuklar herşeyimizdir.Bu özel ve keyifli dünyada her şeyin sevgiyle başlayabilmesi için gelin Canım Yavrum Anaokulu ailesinde buluşalım…